سریع ترکیه آنکارا آنکارا محصولات تحریم ها

سریع: ترکیه آنکارا آنکارا محصولات تحریم ها عربستان عربستان سعودی اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی کاری که کشور عزیزمان ایران باید در مورد ترامپ انجام دهد

دونالد ترامپ، پدیده استثنائی تاریخ ریاست‌جمهوری آمریکا، از زمانی که وارد کارزار انتخاباتی شد، نه‌تنها نتوانست افکار عمومی جامعه آمریکا را به خود جلب کند، بلکه ب

کاری که کشور عزیزمان ایران باید در مورد ترامپ انجام دهد

کاری که کشور عزیزمان ایران باید در مورد ترامپ انجام دهد

عبارات مهم : ایران

دونالد ترامپ، پدیده استثنائی تاریخ ریاست جمهوری آمریکا، از زمانی که وارد کارزار انتخاباتی شد، نه تنها نتوانست افکار عمومی جامعه آمریکا را به خود جلب کند، بلکه با افکار عمومی ملل دنیا نیز همین مسئله را دارد.

سیدعلی خرم استاد حقوق بین الملل با این مقدمه در «شرق» نوشت: ترامپ به نحوه عجیبی محبوب تندروهای آمریکایی، نژادپرستان و مردم ناآگاه و عامی آمریکا قرار داده شد و با ترفندهای غیرمعمول و از جمله با نقش آفرینی غیرمستقیم روسیه، در انتخابات آمریکا پیروز شد، ولی در هیچ کجای دنیا و به خاص در کشورهای توسعه یافته و به خصوص در کشوری چون آمریکا چنین سازوکار و چنین افرادی نمی توانند خلق الساعه و تصادفی بر سر کار بیایند و اگر هم بیایند نمی توانند دوام بیاورند، چراکه قانون در این کشورها نهادینه شده است و ابزارها و محدودیت های قانونی مانع تک روی آنها می شود.

کاری که کشور عزیزمان ایران باید در مورد ترامپ انجام دهد

دونالد ترامپ با اینکه فرمانده کل قوا، مدیر قوه مجریه و تعیین کننده مدیر قوه قضائیه ایالات متحده آمریکاست، ولی مشاهده می شود که چگونه اسیر و مطیع قانون اساسی آمریکا بوده و دستورات بی پایه اش پی درپی مورد نقض مقامات و مسئولان این کشور قرار گرفته است.

دونالد ترامپ و خانواده اش با ارتباطات ناسالم با روسیه، حمایت اکثر جمهوری خواهان معروف را از دست داده اند، به ترتیبی که افرادی چون جان مک کین زبان به انتقاد از وی گشودند و جمهوری خواهان نخواستند ذلت همکاری مخفیانه با روسیه را به طور تاریخی جهت حزب خود بخرند. این افتضاح تاریخی که در آمریکا و دنیا زیاد یک خیانت تلقی می شود، هنوز آبستن حوادث بیشتری است که در ماه های آینده خود را نشان خواهد داد و دامن دونالد ترامپ را باز هم زیاد خواهد گرفت.

دونالد ترامپ، پدیده استثنائی تاریخ ریاست‌جمهوری آمریکا، از زمانی که وارد کارزار انتخاباتی شد، نه‌تنها نتوانست افکار عمومی جامعه آمریکا را به خود جلب کند، بلکه ب

مشکلات ترامپ یقینا به همین جا ختم نمی شود؛ شکست وی در جایگزینی «اوباما کر» با همه شعارهایی که داده بود یک راهکار اساسی جهت مردم آمریکا فراهم کرد که باید از دونالد ترامپ عبور کنند. در صحنه خارجی هم از ابتدا جبهه مشترکی علیه وی در دنیا به وجود آمد تا سیاست های نامتعادل و تهاجمی دونالد ترامپ را مهار کنند. روابط با اتحادیه اروپا و ناتو، همراهی نکردن با کنوانسیون محیط زیست پاریس، موضع علیه توافق هسته ای با کشور عزیزمان ایران و ده ها عنوان دیگر، مخالفت دنیا با ترامپ را به نمایش گذاشت.

ترامپ هر اندازه در صحنه داخلی با شکست روبه رو شد، مواضع خود در صحنه خارجی را تندتر و تهاجمی تر کرد تا جهت خود شخصیت و احترام فراهم کند، ولی با تصویر العمل جهانی رو به رو شد.

علاوه بر این ناکامی ها، آزمایشات روانی او هم نشان دهنده عدم تعادل روانی این کشتی کج کار قدیمی است که تکمیل کننده شخصیت وی شده است هست. این آزمایشات به کنگره نمایندگان آمریکا تحویل داده شده است تا تصمیم مناسب گرفته شود.

کاری که کشور عزیزمان ایران باید در مورد ترامپ انجام دهد

به یقین می توان گفت مدیر جمهور آمریکا در این شرایط قادر به ادامه معمول کار یک مدیر جمهور نیست. چندین ماه قبل، آینده نگری شد که فقط سه راه پیش پای ترامپ وجود دارد؛ اول اینکه افسار کار حکومت را در اختیار حزب جمهوری خواه قرار دهد و حزب، کشور را اداره کند و وی مدیر جمهوری تشریفاتی باشد. دوم اینکه شکست سیاست هایش را بپذیرد و استعفا دهد. سوم اینکه در انتظار استیضاح باشد.

خصوصیات معنوی دونالد ترامپ نشان داده محتمل ترین راه جهت وی، استیضاح و در غیر این صورت استعفاست، لیکن او حاضر نیست در اداره کشور، افسار کار را به حزب جمهوری خواه بسپارد.

دونالد ترامپ، پدیده استثنائی تاریخ ریاست‌جمهوری آمریکا، از زمانی که وارد کارزار انتخاباتی شد، نه‌تنها نتوانست افکار عمومی جامعه آمریکا را به خود جلب کند، بلکه ب

اگر به تیم مدیریتی وی در این چند ماه نگاه کنیم، سرشکستگی دونالد ترامپ کاملا مشهود است که همه اعضای دفتر و مشاوران وی که بر وزرا نظارت دارند، یکی بعد از دیگری استعفا داده و جای خود را به دیگری سپرده اند. به عبارت دیگر نه ترامپ توانایی تحمل آنان را دارد و نه آنان تحمل ادامه چنین سرافکندگی ای را دارند و این در تاریخ آمریکا بی نظیر است.

اکنون این سؤال پدید می آید؛ کشور عزیزمان ایران باید چه راهی را جهت مواجهه با او برگزیند؟ بی شک کشور عزیزمان ایران باید در کنار این رودخانه به نظاره بنشیند و جریان آب را تماشا کند تا فرجام ترامپ مشخص شود. غلط های پی درپی این صورت جنجالی، چاله عمیقی جهت وی حفر کرده و او جهت نجات خود نیاز به مستمسکی دارد تا به بهانه آن مدتی حیات سیاسی خود را زیاد کردن دهد و کشور عزیزمان ایران نباید این مستمسک باشد.

کاری که کشور عزیزمان ایران باید در مورد ترامپ انجام دهد

اگر بحران کره شمالی ادامه یابد، جهت ترامپ فرصتی طلایی محسوب می شود. اگر می توانست به بهانه حفظ دموکراسی در ونزوئلا دخالت نظامی کند و اگر بتواند جبهه مستحکمی از نظر سیاسی علیه کشور عزیزمان ایران به وجود آورد و دنیا را با خود هم داستان کند، هرکدام می تواند کشتی نجات وی باشد.

ترامپ همین طور در مسیر استیضاح یا استعفا پیش می رود و جامعه آمریکا در ابعاد سیاسی و اجتماعی به اندازه کافی به حساب او می رسد. بعد کشور عزیزمان ایران نباید جهت ترامپ روزنه نجات شود. البته عنوان توافق هسته ای به صورت استخوان در گلو درآمده هست. ترامپ نه می تواند این توافق را برهم بزند و نه می تواند با تحریم های موازی کشور عزیزمان ایران را عصبانی کند تا کشور عزیزمان ایران آن را نقض کند و نه می تواند با بیرون آمدن از برجام، کشور عزیزمان ایران را غافلگیر کند. دولت ترامپ تلاش می کند با طرح دیدار از سایت های نظامی، مقدمات عدم پایبندی کشور عزیزمان ایران به برجام را فراهم کند. کشور عزیزمان ایران با تلاش های دیپلماتیک می تواند بر این مسئله فائق آید و وقت بخرد تا افق روشن شود و در این راه کشورهای اتحادیه اروپا همراه کشور عزیزمان ایران خواهند بود.

واژه های کلیدی: ایران | استعفا | آمریکا | آمریکایی | دولت ترامپ | دونالد ترامپ | ریاست جمهوری | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs