سریع ترکیه آنکارا آنکارا محصولات تحریم ها

سریع: ترکیه آنکارا آنکارا محصولات تحریم ها عربستان عربستان سعودی اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار بین الملل دوستان واقعی‌مان را شناختیم / سفیر قطر در آنکارا

سفیر قطر در آنکارا اعلام کرد: بعد از وقوع بحران دریافتیم چه کشورهایی، دوستان واقعی‌مان هستند.

دوستان واقعی‌مان را شناختیم / سفیر قطر در آنکارا

سفیر قطر در آنکارا: دوستان واقعی مان را شناختیم

عبارات مهم : ترکیه

سفیر قطر در آنکارا اعلام کرد: بعد از وقوع بحران دریافتیم چه کشورهایی، دوستان واقعی مان هستند.

به گزارش ایسنا، سالم بن مبارک آل شافی، سفیر قطر در آنکارا در گفت وگو با روزنامه حریت با اشاره به بحران دیپلماتیک قطر با کشورهای حوزه خلیج فارس و عربستان سعودی گفت: در حالی که کانال های ارتباطی قطر همواره باز بوده هست، صبح یک روز زمانی که از خواب بیدار شدیم، مشاهده کردیم که بعضی از کشورهای عربی این تصمیم را گرفته اند.

دوستان واقعی‌مان را شناختیم / سفیر قطر در آنکارا

وی ادامه داد: در چنین ماه مبارکی انتظار نداشتیم که چنین حرکتی را علیه یک کشور مسلمان انجام دهند. این در حالی است که پادشاه عربستان همین دو ماه پیش به قطر سفر کرده و در آن سفر هیچ یک از موضوعاتی را که اکنون مطرح می کنند، اعلام نکرده بودند و و ما نیز هیچ اطلاعی از این پرسشها نداشتیم.

سفیر قطر در آنکارا افزود: ما همواره در شورای همکاری خلیج فارس به دنبال یافتن راه حل ها بودیم. فکر می کنم مساله کشورمان به زودی در این شورا مطرح شود.

سفیر قطر در آنکارا اعلام کرد: بعد از وقوع بحران دریافتیم چه کشورهایی، دوستان واقعی‌مان هستند.

وی در ادامه اظهاراتش با قدردانی از حمایت ترکیه اعلام کرد: جهت تامین محصولات شیر و لبنیات که نیاز روزانه و ملزم قطر هست، میان وزارتخانه های قطر و ترکیه کمیسیونی تشکیل شده است هست. در حال حاضر محصولات لبنی ترکیه به قطر وارد می شود، در واقع این گونه محصولات از سوی عربستان سعودی وارد می شد ولی اکنون به علت تحریم ها این روند قطع شده است است.

او افزود: قطر کشور کوچکی نیست و هر آنچه که بخواهد می تواند از بازار دیگری تامین کند ولی مساله این نیست. تحریم، روابط اجتماعی دو کشور را از بین برده هست. مقامات ترکیه به ما گفتند که بازار ما متعلق به شماست و هرآنچه که می خواهید را آماده ایم به شما بدهیم.

چند روز گذشته مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه این کشور به قطر رفته و با مقامات این کشور از جمله تمیم بن حمد آل ثانی، امیر این کشور دیدار و گفت وگو کرد.

دوستان واقعی‌مان را شناختیم / سفیر قطر در آنکارا

واژه های کلیدی: ترکیه | آنکارا | آنکارا | محصولات | تحریم ها | عربستان | عربستان سعودی | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs