سریع ترکیه آنکارا آنکارا محصولات تحریم ها

سریع: ترکیه آنکارا آنکارا محصولات تحریم ها عربستان عربستان سعودی اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار اجتماعی لزوم راه اندازی ساعت‌های قطع برق کنار در آسانسور ، زیاد کردن حوادث آسانسور هنگام قطعی برق

با توجه به استفاده از آسانسورها در ساختمان‌ها، قطعی برق می‌تواند موجب توقف حرکت این وسایل و حبس افرادی در آنها شود، سخنگوی شرکت آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری

لزوم راه اندازی ساعت‌های قطع برق کنار در آسانسور ، زیاد کردن حوادث آسانسور هنگام قطعی برق

زیاد کردن حوادث آسانسور هنگام قطعی برق/ لزوم راه اندازی ساعت های قطع برق کنار در آسانسور

عبارات مهم : ایمنی

با توجه به استفاده از آسانسورها در ساختمان ها، قطعی برق می تواند موجب توقف حرکت این وسایل و حبس افرادی در آنها شود، سخنگوی شرکت آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران توصیه هایی را در مورد ایمنی استفاده از آسانسور به خصوص هنگام قطعی های برق که این روزها زیاد شده است و از سوی اداره برق نیز اعلام می شود، ارائه کرد.

به گزارش ایسنا ؛جلال ملکی گفت: تجربه نشان داده که حوادث آسانسور در زمانی که برق قطع می شود زیاد می شود. آسانسور یکی از وسایلی است که شاید تا چهل پنجاه سال گذشته جزء ملزومات یک ساختمان محسوب نمی شد و زیاد یک جنبه لوکس داشت ولی در حال حاضر حتی ساختمان های دو سه طبقه داریم که از آسانسور استفاده می کنند و این وسیله جزئی از ملزومات زندگی شده است هست. از آنجایی که افرادی که سن و سال بالاتری دارند نیاز بیشتری نسبت به استفاده از آسانسور پیدا می کنند توجه به ایمنی این وسیله زیاد می شود. با توجه به اینکه در سال های اخیر بلندمرتبه سازی هم در شهرها گسترش پیدا کرده عملا استفاده نکردن از آسانسور در این ساختمان ها شدنی نیست و حتی بعضی از ساختمان ها نیز سه تا چهار آسانسور دارند و همچنین در بعضی دیگر از ساختمان ها آسانسورهای بالابر و حتی خودروبر نیز استفاده می شود. از همین رو باید ایمنی و آگاهی مان را نسبت به این عنوان اوج ببریم.

سخنگوی شرکت آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران ادامه داد: بعضی از ساختمان ها به خصوص ساختمان های صنعتی مجهز به برق اضطراری هستند که در صورت قطع برق سریعا جریان برق در مدار قرار می گیرد؛ ولی معمولا ساختمان های مسکونی چنین امکانی را ندارند که این مسئله توجه به ایمنی آسانسور را اوج می برد. با توجه به اینکه این روزها قطعی برق در پایتخت کشور عزیزمان ایران را شاهد هستیم و اداره برق نیز ساعت های قطعی برق هر منطقه را از قبل اعلام می کند توجه به این نکات اهمیتی بیش از پیش پیدا می کند.

لزوم راه اندازی ساعت‌های قطع برق کنار در آسانسور ، زیاد کردن حوادث آسانسور هنگام قطعی برق

به ساعت های رند توجه کنید

او پیشنهاد کرد: معمولا قطعی برق در یک ساعت رندی صورت می گیرد و در صورتی که شهروندان از وقت دقیق قطع برق یک منطقه خبر ندارد بهتر است در دقایق اولیه این ساعات دقت بیشتری داشته باشند و با احتیاط از آسانسور استفاده کنند. اگر شهروندان تلاش کنند ساعت هایی را که اعلام می شود از منابع رسمی منتسب به اداره برق و رسانه های معتبر پیگیری کنند، قطعا به آنها کمک می کند تا با آگاهی نسبت به وقت قطع شدن برق فعالیت های متفاوت از جمله استفاده از آسانسور را انجام دهند تا خدایی نکرده در این مدت در آسانسور حبس نشوند.

با توجه به استفاده از آسانسورها در ساختمان‌ها، قطعی برق می‌تواند موجب توقف حرکت این وسایل و حبس افرادی در آنها شود، سخنگوی شرکت آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری

نصب ساعت های قطع برق اعلام شده است کنار در آسانسور

ملکی اضافه کرد: یکی از کارهای دیگری که در چنین شرایطی می توان پیشنهاد داد این است که هیات مدیره ساختمان ها ساعات قطعی برق منطقه خود را در کنار آسانسور راه اندازی کنند تا افراد هنگام استفاده از آسانسور به این ساعت ها توجه کنند و خود این پیشنهاد می تواند کمک بسزایی در حوادثی از جمله حبس شدن در آسانسور در وقت قطعی برق داشته باشد.

توجه به ایمنی آسانسور فقط مربوط به روزهای قطعی برق نیست/ احتیاط هنگام استفاده از آسانسور در ساختمان کم تردد

لزوم راه اندازی ساعت‌های قطع برق کنار در آسانسور ، زیاد کردن حوادث آسانسور هنگام قطعی برق

سخنگوی شرکت آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به اینکه توجه به ایمنی استفاده از آسانسور در شرایط دیگر نیز اهمیت دارد، گفت: بعضی از ساختمان ها وجود دارند که در ساعاتی تردد زیادی در آنها رخ نمی دهد و در این زمینه می توان به ساختمان های اداری اشاره کرد که بعد از ساعت کار معمولا تنها نگهبان در این ساختمان حضور دارد و در این شرایط اگر افراد در آسانسور گیر کنند با توجه به اینکه کس دیگری در ساختمان نیست کار خطرناک می شود.

با خود گوشی داشته باشید

با توجه به استفاده از آسانسورها در ساختمان‌ها، قطعی برق می‌تواند موجب توقف حرکت این وسایل و حبس افرادی در آنها شود، سخنگوی شرکت آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری

وی ادامه داد:در صورتیکه فرد گوشی هم در دسترس نداشته باشد تا به کسی این مسئله را اعلام کند کار سخت تر می شود. بنابراین توصیه می شود که در جایی که تردد کمتر صورت می گیرد ترجیحا از آسانسور استفاده نشود و حتی المقدور در صورت استفاده گوشی در دست فرد باشد تا بتواند در صورت بروز اتفاق آن را اعلام کند.

خطر حضور بیش از ظرفیت در آسانسور

لزوم راه اندازی ساعت‌های قطع برق کنار در آسانسور ، زیاد کردن حوادث آسانسور هنگام قطعی برق

ملکی با اشاره به اینکه حضور افراد بیش از حد ظرفیتی که جهت آسانسور مشخص شده است نیز می تواند خطرآفرین باشد و حتی باعث سقوط آن شود، گفت: در بعضی از حوادث مشاهده شده است که ظرفیت آسانسور ساختمان حدود شش نفر بوده ولی 9 نفر سوار شدند و این مسئله باعث سقوط آسانسور شده است هست. بنابراین ضرورت دارد که حتما به ظرفیت آسانسور هنگام سوار شدن توجه شود که اصولا در هر کدام از کابین ها وزن استاندارد و تعداد افرادی که می توانند سوار شوند نوشته شده است است.

آگاهی افرادی که کلید آسانسورها را دارند از نکات ایمنی هنگام باز کردن در آسانسور

سخنگوی شرکت آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به اینکه بعضی از شرکت هایی که خدمات آسانسور را در ساختمان ها ارائه می کنند نحوه باز کردن در آسانسور در صورت گیر کردن را به چند نفر در ساختمان آموزش می دهند، گفت: شرکت هایی بعد از راه اندازی آسانسور چنین کاری را انجام می دهند و با آموزش به یکی دو نفر در ساختمان نحوه باز کردن در با کلید را به آنها یاد می دهند ولی ضرورت دارد اگر قرار است چنین کاری صورت بگیرد حتما نکات ایمنی جهت جلوگیری از رخ دادن یک اتفاق نیز به این افراد آموزش داده شود. به عنوان مثال یکی از پرسشها مهم این است که اگر آسانسور گیر کرد حتما باید برق ساختمان قطع شود لیکن ممکن است اگر بعد از باز کردن در و پیاده شدن بعضی افراد وزن آسانسور به حالت استاندارد خود برسد دوباره آسانسور وصل شود و شروع به حرکت کند و این اتفاق می تواند دوباره اتفاق دیگری را رقم بزند.

او ادامه داد: بعضی از آسانسورها سیستمی دارند که هنگامی که به طبقه ها نزدیک می شوند این امکان وجود دارد که آسانسور در خود آن طبقات توقف کند و این شاخصه است که باید در هنگام راه اندازی آسانسور در ساختمان ها از شرکت ها خواسته شود تا آن را به آسانسور اضافه کنند.

ملکی تاکید کرد: نکات مربوط به ایمنی آسانسور تنها مربوط به این روزها که ما قطعی برق را به صورت برنامه ریزی شده است شاهد هستیم نیست و در وقت های دیگر هم این مسئله باید مورد اهمیت قرار بگیرد و همانطور که گفتم یکی از مهمترین آنها این است که اگر شرکت ها می خواهند کلید آسانسور را به افرادی در ساختمان بدهند تنها به توضیح نحوه باز کردن در آسانسور به وسیله کلید بسنده نکنند و حتما توصیه های مورد نیاز و نکات ایمنی مربوط به این مسئله به این افراد آموزش داده شود.

واژه های کلیدی: ایمنی | آسانسور | آسانسور | استفاده | ساختمان | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs